0
0
photo_2021-07-07_12-18-08_397433102

چسب اسپری ضد اشتعال چیست و کاربرد آن کجاست

چسب اسپری ضد اشتعال از انواع چسب های صنعتی بحساب می آید که در صنایع گوناگون از جمله صنعت مبلمان و صنایع خودرو سازی و کالای خواب مورد مصرف قرار می گیرد.

ساختار این نوع چسب ها ترکیبی است از انواع پلیمرهای لاستیکی ، رزین های صنعتی و پایدارکننده های که در مخلوطی از حلال ها ترکیب شده و به دلیل استفاده از نوعی حلال به نام متیلن کلراید در آن غیر قابل اشتعال می باشد.

محصول چسب اسپری ضد اشتعال که به دلیل رنگ قرمز که در آن برای بهتر دیده شدن محل پاشش به چسب اضافه گردیده به چسب اسپری قرمز نیز معروف می باشد.

لازم به ذکر است رنگ قرمز داخل چسب اسپری هیچ گونه نقشی در چسباندن اجسام به یکدیگر را نداشته و صرفاً برای اینکه کاربر بتواند محلی را چسب را بروی آن اسپری می کند بهتر ببیند، در این محصول گنجانده شده است.

و لذا می توان این چسب را با هر رنگی تولید کرد.

از مزایایی چسب اسپری ضد اشتعال می توان سرعت در زمان چسباندن قطعات، پایداری خوب این محصول و صرفه جویی در زمان را نام برد.

و از دیگر مزایایی استفاده از چسب اسپری، ضد اشتعال بودن آن می باشد که کاربر می تواند با آسودگی خاطر از این محصول در محل کار خود استفاده کند.

به دلیل استفاده از حلال متیلن کلراید در این محصول، کاربران می بایست هنگام اسپری کردن چسب حتماً از ماسک استفاده نموده و موارد ایمنی را رعایت نمایند و محلی که در آن چسب را اسپری می کنند دارای تهویه مطبوع مناسبی باشد.

موارد استفاده از چسب اسپری ضد اشتعال (چسب اسپری قرمز)

این چسب برای چسباندن سطوح صاف و ناهموار و حفره دار نیز کاربردهای خوبی داشته و می توان با آن اجسامی از جمله انواع فوم، اسفنج، پارچه، چوب، کاغذ، مقوا، نمد، فوم های پلی اتیلن و موارد مشابه را در کمترین زمان بهم چسباند.

یکی از مزایایی چسب اسپری تکتاز H.S.H این می باشد که ما توانسته ایم زمان خشک شدن چسب اسپری را برای مصرف کننده کنترل کنیم و کاربر می تواند پس از اسپری کردن چسب روی دو طرف قطعه کار، آنها را از همان زمان تا حداکثر ده دقیقه پس از پاشش به یکدیگر بچسباند .

دومین مزایایی استفاده از چسب اسپری تکتاز H.S.H این است که مصرف آن نسبت به محصولات مشابه داخلی و خارجی به صورت چشم گیری کمتر بوده و هر مقدار کاربر در هنگام اسپری کردن چسب دقت بیشتری کند و کمتر از چسب استفاده کند، چسبانندگی بهتری را تجربه خواهد کرد، این امر موجب صرفه جویی در هزینه تولید و دوستداری از محیط زیست را به ارمغان می آورد .

 نحوه استفاده از چسب اسپری تکتاز H.S.H

ابتدا چسب را به میزان مناسب بر روی دو سطح کار که عاری از هرگونه گرد و غبار است اسپری نموده، سپس می توانید دو قطعه را با کمی فشار به هم بچسبانید و نتیجه مطلوب را به دست آورید.